Zdarma knihovna

Nejlepší knihy mnoha formátů

Stáhnout Umění paměti Pdf Zdarma [ePUB/MOBI]


Umění paměti


Jazyk: čeština
Cena: ZDARMA

Stáhnout knihy

Informace:

Format:epub.pdf.mobi.fb2
ibooks.txt.lit.doc.djvu

Rok vydání: 2015
Vydal: Malvern


Přečtěte si online:1004
Získat knihu:888

Kniha slavné britské historičky Frances A. Yatesové s prostým názvem Umění paměti navazuje na předchozí publikaci Giordano Bruno a hermetická tradice, která vzbudila značný rozruch a stala se klasickým textem, s nímž se badatelé vyrovnávají dodnes. Jestliže tato kniha upozorňovala na vliv hermetických textů a význam renesanční magia naturalis pro další vývoj západního myšlení, Umění paměti odkrývalo nejen důležitý a pozapomenutý historický fenomén, ale poukázalo vlastně na celou jednu málo prozkoumanou oblast lidského prožívání a poznávání: na imaginaci. Ta byla v rámci umění paměti zásadní, ať už v jeho klasické antické podobě, v jeho středověké proměně, anebo v jeho výrazné renesanční transformaci, kdy se z původní součásti rétorického umění stal v rukou renesančních myslitelů, jako byl Bruno, mocný nástroj poznání. Zde všude se užívalo imaginárních paměťových míst (budov či „divadel“) a na ně umísťovaných paměťových obrazů, jež měla na podkladě určitých (pečlivě stanovovaných) zásad evokovat odpovídající předměty, vlastnosti či souvislosti. To, jak dovozuje Yatesová, předpokládá aktivní užití imaginace v míře, která je dnes pro mnohé z nás, v tomto ohledu dávno necvičené, těžko dostupná.
Právě aktivní utváření imaginace je tématem pozoruhodných pasáží věnovaných Giordanu Brunovi a jeho koncepci magické umělé paměti, jež tvoří vlastní jádro knihy. Yatesová navíc převapivě ukázala, že umění paměti, přirozeně pracující s vnitřními obrazy, nalézalo své vyjádření také ve vnějších obrazech, ve výtvarném umění a též v divadle, které stálo dlouhodobě v popředí jejího zájmu.

Ceníky:

Umění paměti.e-knihu (knihu) – (CZK-0.00Kr)


Umění paměti.audioknihy MP3 – (CZK-0.00Kr)

Umění paměti.pdf

Umění paměti.epub

Přidání mnoha zkušeností a znalostí. Zde si můžete stáhnout speciální PDF knihu pro ePub Contemporary Umění paměti. Na této stránce najdete knihy ve formátu PDF, Kindle, Ebook, ePub a Mobi. Samozřejmě, tento moderní dokument ke stažení Umění paměti PDF knihy je velmi zajímavý. Nemusíte ji kupovat, protože jsme jej bezplatně stáhli zdarma. Stáhněte si Kindle zde nebo si stáhněte aplikaci Kindle pro čtení ZDARMA

TAGS:

Stáhnout pdf Umění paměti =PDF EPUB=;
Zdarma Umění paměti EPUB Česky;
Download Umění paměti {MOBI PDF+};
Download kniha Umění paměti MOBI Česky;
%Download% Umění paměti ^$DOC iBook^;
Stáhnout Online# Umění paměti !PDF DOC torrent;
e-kniha Download Umění paměti KINDLE kniha Slovensky;
Přečíst Online Umění paměti FB2 EPUB;
e-kniha Download Umění paměti KINDLE Slovensky;
Zdarma e-kniha Umění paměti iPhone MOBI;
Online Zdarma Umění paměti e-book Slovensky;
kniha ebook Umění paměti DOCX iBook;
Stáhnout 978-80-7530-022 Umění paměti pdf Slovensky;
[Stáhnout Online Zdarma] Umění paměti ePub pdf Slovensky ;
Stáhnout 978-80-7530-022 Umění paměti EPUB AppStore pdf

Categories: kniha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *