Zdarma knihovna

Nejlepší knihy mnoha formátů

Stáhnout Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova Pdf Zdarma [ePUB/MOBI]

Bystrov Michal


Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova


Jazyk: čeština
Cena: ZDARMA

Stáhnout knihy

Informace:

Format:pdf.djvu.epub.mobi.txt
fb2.ibooks.lit.kindle.mp3.ogg

Rok vydání: 2017
Vydal: Galén


Přečtěte si online:111
Získat knihu:555

Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova přinášejí shrnutí půlstoleté tvorby významného publicisty, filmového novináře, překladatele, spisovatele, pedagoga, politického komentátora a v neposlední řadě zakladatele výboru Oni byli první, shromažďujícího svědectví o osobách zavlečených po druhé světové válce z Československa do sovětských koncentračních táborů. Kniha vznikla na základě nedokončených pamětí Vladimíra Bystrova a byla doplněna o velké množství archivních materiálů z jeho pozůstalosti. Mnohé z těchto dokumentů jsou publikovány vůbec poprvé – například protokol z moskevského procesu s Vladimírovým otcem Nikolajem, odsouzeným za „protisovětskou činnost“ na deset let nucené práce v sibiřském GULAGu, jeho dopisy z lágru a zoufalé, leč neúnavné apely Nikolajovy ženy na zástupce československé vlády.
Rovněž poprvé je zde v celém rozsahu uveřejněn zakázaný rozhovor s Janem Werichem z roku 1959 (včetně jeho zvukové podoby), scénář kabaretu Polotrapno, který Bystrov napsal v roce 1960 s Miloslavem Šimkem a při jehož realizaci se dala dohromady dvojice Šimek & Grossmann, vyprávění o pražské návštěvě Shirley Temple-Blackové v okamžiku okupace „spřátelenými“ vojsky v srpnu 1968 (včetně série unikátních snímků), vzpomínky na setkání s Jevgenijem Jevtušenkem, dcerou Fjodora Šaljapina, malířkou Toyen na ostrově Île Saint-Louis či s živou předlohou sochy Karla Dvořáka Čtrnáctiletá. Za zmínku stojí rovněž vzpomínky na Vladimíra Bystrova z pera Jiřího Menzela, Jiřího Stránského a dalších přátel.
Základ první části knihy tvoří bezmála dvě stovky rozhovorů s filmovými tvůrci, jež byly publikovány mezi lety 1958 a 1972 v periodikách Film a doba, Film a divadlo, Kino, Svobodné slovo, Mladý svět, Květy aj. Koncem padesátých let stihl začínající žurnalista Vladimír Bystrov vyzpovídat první generaci českého filmu (Machatý, Burian, Pištěk, Vítová, Frič, Wasserman). V téže době vedl v časopise Film a doba odborné rozpravy o kinematografii s Alfrédem Radokem, Kadárem a Klosem, Jiřím Weissem nebo Karlem Högerem. Kromě rozhovorů s klasiky české filmové tvorby (Vláčil, Pojar, Trnka, Brdečka, Zeman) jsou dodnes informačně cenné články mapující vznik a vývoj nové vlny (Menzel, Jireš, Bočan, Forman, Němec, Weigl, Schmidt, Kachyňa, Procházka). Mezi lety 1964 a 1968 Bystrov spoluvytvářel Festivalový deník MFF Karlovy Vary, pro který zpovídal hvězdy formátu Henryho Fondy, Elii Kazana, Tonyho Curtise či Blakea Edwardse. S dalšími zahraničními herci a režiséry (Jeanne Moreauová, Claude Lelouch, Sophia Lorenová, Andrzej Wajda) se setkával nejen z pozice tiskového tajemníka Filmového studia Barrandov, ale i poté, co byl z této funkce po čistkách v roce 1969 odvolán.
Z krátkého období mezi lety 1969 a 1972 pocházejí rozmluvy s důležitými postavami sovětské kinematografie (Smoktunovskij, Bondarev, Ozerov, Bondarčuk). V následujících dvou dekádách se smělo Bystrovovo jméno v tisku objevit jen výjimečně – nepodepsané zůstaly rozhovory s předními českými sochaři (Jan Kodet, Vincenc Vingler, Břetislav Benda, Zdena Fibichová, Věra Merhautová, Valerián Karoušek). Po revoluci stál Bystrov u vzniku Syndikátu novinářů ČR, časopisu Reflex a výboru Oni byli první. Postupně se přeorientoval na politické komentáře, jejichž výběr tvoří závěr knihy.
Velký prostor byl věnován třem kauzám: případu Bystrovova bratrance Vladivoje Tomka, jednoho z posledních lidí popravených na našem území z politických důvodů; případu Vladimírova otce Nikolaje Bystrova, ruského emigranta, odvlečeného v roce 1945 do GULAGu; a případu Bystrovova prastrýce Nicholase Johnsona, jenž byl pobočníkem bratra cara Mikuláše II., velkoknížete Michaila II. Alexandroviče. Osudy každého z nich jsou zcela jedinečné. Synové Vladimíra Bystrova a jeho třetí žena Marta rekonstruovali korespondenci Nikolaje Bystrova ze sibiřského koncentráku i jeho výslechový protokol z Moskvy. Shromáždili dosud neznámé údaje a dopátrali se skutečného příběhu Nikolajova strýce, příslušníka britsko-německého rodu usazeného

Ceníky:

Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova.e-knihu (knihu) – (CZK-0.00Kr)


Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova.audioknihy MP3 – (CZK-0.00Kr)

Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova.pdf

Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova.epub

Přidání mnoha zkušeností a znalostí. Zde si můžete stáhnout speciální PDF knihu pro ePub Contemporary Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova. Na této stránce najdete knihy ve formátu PDF, Kindle, Ebook, ePub a Mobi. Samozřejmě, tento moderní dokument ke stažení Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova PDF knihy je velmi zajímavý. Nemusíte ji kupovat, protože jsme jej bezplatně stáhli zdarma. Stáhněte si Kindle zde nebo si stáhněte aplikaci Kindle pro čtení ZDARMA

TAGS:

Download Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova MOBI TXT E-kniha;
Online+ Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova EPUB Česky;
Download Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova {MOBI PDF+};
Download kniha Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova &TXT iBook&^;
^Stáhnout^ Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova ^kniha Česky^;
Stáhnout Online# Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova iPhone Česky;
Online Zdarma Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova TXT iPhone;
Download kniha Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova TXT pdf Česky;
kniha ebook Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova iPad TXT;
Download kniha Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova iPhone MOBI;
e-kniha Download Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova pdf EPUB;
Stáhnout Online Zdarma Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova TXT e-book pdf;
Zdarma e-kniha Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova TXT DOCX;
[Stáhnout Online Zdarma] Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova ePub pdf Slovensky ;
Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova iPad AWZ Česky

Categories: kniha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *